Month: February 2021

Σχετικά με το μάθημα της Πληροφορικής

Ενημερώνουμε τους μαθητές και μαθήτριες του σχολείου ότι από την Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου το μάθημα της πληροφορικής που διδασκόταν από την κ. Μουταφίδου θα διδάσκεται από την κ. Χαλαστάρα, έχει ενημερωθεί και ο σύνδεσμος webex. Έχει ενημερωθεί και το πρόγραμμα με το όνομα της εκπαιδευτικού.

Οι σύνδεσμοι όλων των εκπαιδευτικών έχουν επικαιροποιηθεί με την αλλαγή της εκπαιδευτικού και είναι διαθέσιμοι εδώ: Ηλεκτρονική Σχολική Τάξη (η-Τάξη) | Οδηγίες για Webex και e-class (sch.gr)

Εξ αποστάσεως διδασκαλία από 11 Φεβρουαρίου 2021.

Από αύριο 11 Πέμπτη Φεβρουαρίου και μέχρι τη λήξη των μέτρων το 1ο ΓΕ.Λ. Σαλαμίνας θα λειτουργήσει με εξ αποστάσεως διδασκαλία.

1. Οι σύνδεσμοι webex όλων των εκπαιδευτικών του σχολείου είναι διαθέσιμοι στην ηλεκτρονική τάξη στο σύνδεσμο: Οδηγίες για Webex και e-class

Συνιστούμε την αποθήκευσή τους τοπικά στον υπολογιστή ή άλλη συσκευή σύνδεσης.

2. Η διάρκεια των μαθημάτων ορίζεται της σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης μέσω της πλατφόρμας Webex ορίζεται σύμφωνα το ΦΕΚ 4900 τ.Β / 07-11-2020.

3. Το πρόγραμμα διδασκαλίας (σειρά μαθημάτων) είναι αυτό που ανακοινώθηκε σε προηγούμενο post και ισχύει από τις 8 Φεβρουαρίου 2021 και έχουν ήδη οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου.